Strategic Advisor

Piotr Bendykowski

Ponad 15 lat w międzynarodowych firmach konsultingowych: McKinsey, Accenture, KPMG i butiki. Prowadził dziesiątki projektów i zespołów od jednej osoby do kilkudziesięciu osób, często rozsianych po różnych krajach i pracujących w różnych firmach.

Ponad 15 lat na kierowniczych stanowiskach: dyrektor, wiceprezes, prezes, członek i przewodniczący rady nadzorczej. Prowadził firmy z zatrudnieniem do ponad 500 osób. Prowadził działy finansowe w firmach z zatrudnieniem do ponad 1000 osób. W radach nadzorczych firm prywatnych i giełdowych.

Doświadczenie w:

  • firmach o zatrudnieniu od kilku osób do ponad 100 tysięcy osób,
  • startupach, firmach szybko rosnących, stabilnych, kurczących się i na skraju upadłości,
  • wielu sektorach: usługi detaliczne, przemysłowe, finansowe i profesjonalne; prasa; handel detaliczny i hurtowy; produkcja FMCG, AGD, żywności, chemii przemysłowej, komputerów i elektroniki; oprogramowanie, Internet i inne,
  • strategii, finansach, marketingu, operacjach i informatyce,
  • M&A, PE i VC, due diligence, wybór i wdrożenie systemów informatycznych, zarządzanie Lean,
  • Polsce, Europie Wschodniej, Środkowej i Zachodniej oraz USA.

Dyplom MBA z Uniwersytetu Stanforda. Wyróżnienie Arjay Miller za uplasowanie się w górnych 10% roku. Dyplom Inżyniera z Massachusetts Institute of Technology. Honorowe towarzystwa inżynieryjne Tau Beta Pi i Chi Epsilon za uplasowanie się w górnych 10% roku i osiągnięcia w badaniach. Dyplom IB z United World College of the Atlantic w Wielkiej Brytanii.
Jest Certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY®