Strategic Advisor

Tomasz Bieliński

Tomasz od 30 lat jest aktywny w bankowości korporacyjnej oraz międzynarodowej. Początek ścieżki zawodowej miał w ING, następnie Rabobank, Societe Generale, Calyon/Credit Agricole, z finałem w BZWBK/ Santander.

Pracował na stanowiskach od account managera, przez kierownika zespołu / dużych firm aż do dyr. ds bankowości przedsiębiorstw. Tworzył w BZ WBK obszar cash management i trade finance jak również pierwszy dedykowany dużym firmom system bankowości elektronicznej (iBiznes24).

Odpowiada ze strony corpo za rozwój w Polsce uczelnianego projektu Santander Universidades. W ramach bankowości międzynarodowej Santander rozwija ofertę produktową i biznesową Grupy dla jej klientów corpo, odpowiada w warszawskim biurze osobiście za rynek UK, USA i Holandii.

Podstawowe kompetencje Tomasza dotyczą efektywnego marketingu i sprzedaży produktów i usług finansowych, szeroko rozumianych negocjacji oraz rozwoju produktu i tworzenia skutecznego work flow.

Skończył studia executive MBA u prof. Obłoja (na UW/University of Illinois), Biegle posługuje się angielskim i francuskim. Poznał „sekrety” sektora food & agri, automotive, aerospace i furniture.