Chief Delivery Officer

Dariusz Zbytniewski

25 lat doświadczenia w doradztwie biznesowym

Dariusz posiada ponad 25 letnie doświadczenie w doradztwie biznesowym i strategicznym. Przez ponad 15 lat pracował w wiodących międzynarodowych firmach doradczych: EY oraz Capgemini rozpoczynając od stanowiska konsultanta a kończąc na stanowisku Principal Consultant (dyrektor).
W organizacjach tych odpowiadał za realizację strategii wejścia na rynki (polskie i zagraniczne), strategie funkcjonalne (sprzedaży, marketingu dystrybucji), strategie korporacyjne. Kierował dużymi międzynarodowymi projektami doradczymi w Rosji, Francji, Austrii, Belgii i Holandii. W projektach tych zarządzał ponad 20 osobowymi zespołami doradców. Realizował duże projekty transformacji, wdrażania usprawnień organizacyjnych i procesowych oraz wspierał procesy integracji po fuzjach w sektorach: farmaceutycznym, petrochemicznym, usług finansowych. Doradzał największym firmom funkcjonującym na rynku polskim i zagranicą.

W ciągu 10 lat zrealizował 190 projektów dla ponad 100 klientów zadowolonych z efektów prac. Wspiera doradztwem zarówno największe polskie firmy jak i firmy z sektora MSP. Opracował dla nich ponad 100 planów rozwoju/ strategii rozwoju. Kilkanaście firm wspierał przez okres od 6 do 9 miesięcy w udanych wdrożeniach strategii. Jako członek/vice przewodniczący Rady Nadzorczej doradzał zarządowi Firmy Notowanej na GPW. Autor/współautor wielu publikacji w Polsce (m.in. w Harvard Business Review, Gazecie Bankowej) i zagranicą (OECD, Bank Światowy, Strathclyde University).
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Studiował także na Strathclyde University (Glasgow) oraz Norwegian School of Business Administration (Bergen). Jest Certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY®