Jesteśmy Pracodawcą Jutra

Inventity Foundation to organizacja, która wspiera polskich przedsiębiorców w rozwoju ich biznesu. Fundacja została uhonorowana tytułem „Pracodawcy Jutra 2021” w kategorii Dojrzałe Kompetencje, w segmencie mikro i małe przedsiębiorstwa z Inicjatywą Train the Trainers, w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W ramach tej inicjatywy, Inventity zrzesza wyselekcjonowanych Doradców z wieloletnim doświadczeniem operacyjnym w różnych branżach i obszarach specjalizacji, świadczących usługi konsultacyjne, projektowe oraz wsparcie typu Interim.  Jest jedynym podmiotem w Polsce posiadającym licencję na świadczenie usług doradczych w ramach metodyki skalowania przedsiębiorstw GROWING PAINS STRATEGY®

Zaufali nam
Logotyp Firmy Ochnik
Bysewo
Kawczyński Logistic
Grupa Jucha Beton
Arkana Cosmetics
iGamingsNuts

Jakich Doradców poszukujemy?

Stale rozwijamy sieć naszych Doradców, poszukując osoby z minimum kilkunastoletnim doświadczeniem (w szczególnych przypadkach akceptowane jest krótsze doświadczenie) w jednym z poniższych obszarów specjalizacji:

 • Strategia
 • Marketing
 • Sprzedaż
 • Badania Rynku
 • Finanse
 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
 • Kultura Firmy
 • Zarządzanie Projektami
 • Restrukturyzacje
 • Technologia i Rozwój Produktu
 • Transformacja Cyfrowa
 • Sztuczna Inteligencja
 • Prawo
 • ESG
Skontaktuj się z nami
Jak pomogliśmy naszym klientom

Współpraca z zespołem doradców przyniosła blisko 4-krotny wzrost przychodów, do ponad 1,6 mld PLN oraz wdrożenie programu optymalizującego koszty, co pozwoliło na średnioroczny wzrost zysku netto o 100%.

Bartłomiej Glinka, CEO GRUPA OMIDA

Wdrożenie Mapy Strategii umożliwiło stworzenie długofalowego planu rozwoju i wzrostu, zakładającego 26-krotny wzrost przychodów w ciągu 4 lat, oraz pozyskanie 1,5 mln PLN grantu EU na rozwój nowego produktu.

Błażej Abel, CEO Landingi

Po opracowaniu strategii wzrostu, zarząd przyjął ambitny plan zakładający dwukrotny wzrost przychodów i zysków w ciągu 5 lat. Wdrożono nową strukturę organizacyjną i powołano zespół M&A w celu poszukiwania atrakcyjnych możliwości fuzji i przejęć spółek.

Dobrosława Snarska-Pełka, CFO Burda Media Polska

Zarząd zlecił opracowanie strategicznego biznes planu oraz proces pozyskania kapitału na rozwój spółki. Wybraliśmy scenariusz, w którym fundusz Private Equity przejął większość udziałów w spółce. Po trzech latach od inwestycji, spółka została przejęta przez inwestora branżowego z Azji za 123 mln EUR, co oznacza wzrost o około 500%.

Janusz Arent, CEO Novago

Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług Inventity po przeczytaniu książki „Growing Pains”. Współpraca przebiegła sprawnie dzięki wyczuciu branży, wizjonerskiemu podejściu i umiejętności współpracy z zespołem. Dzięki realizacji strategii opracowanej przez Doradców, osiągnęliśmy 18,5 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2021 roku (wzrost o 35% r/r), przy marży operacyjnej EBITDA na poziomie 7,5%.

Łukasz Dojka, CEO & Łukasz Nowakowski, CFO Xtreme Fitness Gyms

Jestem bardzo zadowolony z procesu planowania strategii, który zaproponowało Inventity. Bardzo cenię zaangażowanie kluczowej kadry menedżerskiej wokół zdefiniowanych celów i inicjatyw. Obecnie kontynuujemy współpracę z Doradcami przy wdrażaniu zaprojektowanej strategii.

Konrad Pianko, President Central and Eastern Europe ArjoHuntleigh Polska

Współpraca z Inventity na każdym polu wzmocniła siły organizacji i przyczyniła się do zmniejszenia liczby pożarów oraz poprawy komunikacji. W strategii zakładaliśmy 5-krotny wzrost przychodów i rentowności, a teraz jesteśmy gdzieś w połowie drogi.

Tomasz Wójcik, CEO Izodom 2000 Polska

Uczestniczyłem w korporacjach w wielu projektach strategicznych, prowadziły do niczego. Nie sądziłem, że tyle osiągniemy w trakcie tych warsztatów.

Robert Tkaczuk, Prezes Zarządu ZGM Zębiec

Zrealizuj swoje doradcze ambicje w standardach Inventity!

Certyfikowani Doradcy Growing Pains Strategy® to doświadczeni menedżerowie, którzy dzielą się swoimi kompetencjami i know-how z klientami, pracując nad rozwojem ich strategii długofalowego rozwoju. Współpracujemy z Doradcami projektowo w modelu B2B. Doradcy Strategiczni wykorzystują licencjonowane produkty zapewniające sprawną i skuteczną pracę w całym procesie doradczym.

Dobieramy Doradcę do każdego klienta, biorąc pod uwagę następujące czynniki:

Branża i obszar potrzeb organizacji klienta

Kompetencje posiadane przez Doradcę

Ocena dopasowania danego Doradcy do kultury organizacyjnej

rekrutacja

Jak rozpoczynamy współpracę

Umawiamy się z Kandydatem na 60-minutową rozmowę online. Podczas rozmowy przedstawiamy cele i model współpracy oraz dyskutujemy o doświadczeniu, kompetencjach i preferowanych metodach działania Kandydata.

Składamy propozycję współpracy wybranym Kandydatom. Współpraca może odbywać się w pełnym wymiarze czasowym lub w trybie doraźnym, w formule projektów prowadzonych na rzecz naszych klientów. Doradcom Strategicznym przypisane są również zadania związane z tworzeniem nowych produktów oraz rozwijaniem naszej organizacji.

Organizujemy program certyfikacyjny Growing Pains Strategy®, składający się z 3-dniowego szkolenia zakończonego projektem superwizyjnym oraz certyfikacją. Uczestnicy programu, przed otrzymaniem akredytacji, biorą także udział w projekcie na rzecz klienta jako konsultanci wspierający doświadczonych Doradców, co stanowi element training-on-the job.

Tematyka szkolenia obejmuje pełen zakres metodyki Growing Pains Strategy®, w tym audyt infrastruktury i systemów zarządzania, analizę i projektowanie modelu biznesowego, wypracowywanie strategii rozwoju na okres 3-5 lat, oraz przygotowują się do prowadzenia projektów doradczych.

Uczestnicy warsztatu pracują na studiach przypadku i przygotowani są do pracy z licencjonowanymi narzędziami wykorzystywanymi do realizacji projektów doradczych.

Perspektywa eksperta

Co, jeśli jestem świetnym Specjalistą, ale nie mam doświadczenia jako menedżer?

Perspektywa Eksperta to szansa na rozwijanie się jako profesjonalista w środowisku konsultingowym, zaangażowanym w realizację strategicznych projektów jako członek zespołu. Jako Ekspert wnosisz swoje doświadczenie i kompetencje, aby wspierać zespół doradców w osiąganiu celów projektu, choć nie pełnisz roli lidera.

Aby zostać Ekspertem w sieci Growing Pains Strategy®, musisz spełnić określone wymagania:

 • Wymagane jest ukończenie studiów magisterskich lub doktoranckich na prestiżowym uniwersytecie oraz posiadanie co najmniej 2-letniego doświadczenia w renomowanym środowisku konsultingowym w obszarze zarządzania, audytu lub bankowości inwestycyjnej.
 • Alternatywnie, możesz posiadać 10 lat doświadczenia zawodowego z wyraźnym ukierunkowaniem przemysłowym i funkcjonalnym.

Przejście na rolę Eksperta może być krokiem w kierunku dalszego rozwoju zawodowego, a w miarę zdobywania doświadczenia, możesz kwalifikować się do uzyskania certyfikacji i zostać Licencjonowanym Doradcą Growing Pains Strategy®, co otwiera możliwości pełnienia roli lidera projektu strategicznego w przyszłości.

O nas - Baza Wiedzy
Sprawdź, co u nas słychać
Zobacz wszystkie wpisy
21.10.2022
PARP Forum Przedsiębiorczości

PARP Forum Przedsiębiorczości – innowacje, kompetencje pracownicze, GOZ, startupy i rynki zagraniczne.
Chcesz dowiedzieć się więcej o nowych programach z Funduszy Europejskich 2021-2027? Bądź z nami 25 października!

Czytaj dalej
29.06.2022
Inventity Foundation „Pracodawcą Jutra Roku 2021”

Zakończyła się 6. edycja konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najciekawsze inicjatywy z zakresu współpracy biznesu z edukacją, rozwoju pracowników i kształcenia przyszłych kadr. Inventity Foundation została uhonorowana tytułem Pracodawcy Jutra w kategorii Dojrzałe Kompetencje, w segmencie mikro i małe przedsiębiorstwa z Inicjatywą Train the Trainers. To szkolenie i certyfikacja dla osób z doświadczeniem menedżerskim…

Czytaj dalej
21.10.2021
Korpo i co dalej… ? Wywiad z Wojciechem Szapielem, założycielem Inventity Foundation

INVENTITY FOUNDATION: Jaki charakter ma Twoja praca, na czym ona polega i co cenisz w niej najbardziej?  WOJCIECH SZAPIEL: Moim zadaniem jest rozwój Doradców, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i tym samym wspierają firmy naszych Klientów oraz rozwijają organizacje będące na etapie skalowania i profesjonalizacji. Moja praca jest ekscytująca dlatego, że mam zaszczyt pracować z ludźmi, którzy…

Czytaj dalej