Inventity Foundation „Pracodawcą Jutra Roku 2021”

Zakończyła się 6. edycja konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najciekawsze inicjatywy z zakresu współpracy biznesu z edukacją, rozwoju pracowników i kształcenia przyszłych kadr.
Inventity Foundation została uhonorowana tytułem Pracodawcy Jutra w kategorii Dojrzałe Kompetencje, w segmencie mikro i małe przedsiębiorstwa z Inicjatywą Train the Trainers. To szkolenie i certyfikacja dla osób z doświadczeniem menedżerskim w wieku 50 lat i więcej. Inicjatywa powstała z myślą o menedżerach, którzy, osiągnęli wysoki poziom kompetencji i są autorytetem w obszarze swojej specjalizacji. Finalnie odbiorcami inicjatywy są polscy przedsiębiorcy, których firmy potrzebują poprawy efektywności i profesjonalizacji procesów.

Realizując sesje szkoleniowe dla Certyfikowanych Doradców metodyki GROWING PAINS STRATEGY®, przygotowujemy uczestników do prowadzenia warsztatów, stymulujemy ich do interakcji, aby potrafili oni z klientami szukać odpowiedzi na pytanie jak budować organizację odnoszącą trwałe sukcesy. Ta nagroda tylko utwierdza nas w przekonaniu, że nasza Fundacja jest najlepszym wyborem dla osób z wieloletnim doświadczeniem chcących kontynuować karierę wśród wykwalifikowanych Doradców – komentuje Wojciech Szapiel, prezes i założyciel Fundacji Inventity Foundation.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 89 inicjatyw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w firmach. Pracodawcy, ubiegający się o nagrodę w konkursie, musieli wykazać, że podejmowane przez nich działania, mają charakter kompleksowy, zostały przygotowane w sposób przemyślany, a udział w nich faktycznie przyczynił się do zwiększenia wiedzy lub umiejętności pracowników. Gala wręczenia nagród laureatom, odbyła się 9 czerwca w Warszawie. Wręczono 5 nagród przyznanych przez Kapitułę Konkursu oraz 15 nagród branżowych przyznanych przez Kapituły Sektorowe utworzone przez rady sektorowe. Kapituły Sektorowe zdecydowały także o wyróżnieniu 3 inicjatyw.

Rozwijanie kompetencji pracowników jest niezwykle istotne w dobie dynamicznego rozwoju rynku, który dotyczy praktycznie każdej branży. Jak wynika z ostatniego raportu przygotowanego przez PARP „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (maj 2022)” – dla większości polskich firm trudności w pozyskiwaniu pracowników, o odpowiednich kompetencjach, są barierą w ich działalności […] Inicjatywy – takie jak „Pracodawca Jutra” – pozwalają docenić te firmy, które zwracają szczególną uwagę na rozwój kompetencji swoich kadr i stanowią dobry przykład dla biznesu – komentuje Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kategorie konkursu

Oprócz wspomnianej już kategorii “Dojrzałe kompetencje” organizatorzy wyłonili zwycięzców w pozostałych dwóch kategoriach: „Rozwój pracownika” oraz „Ambasador Edukacji”. Dodatkowo swoje nagrody przyznali przedstawiciele 15 Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Konkurs sfinansowano w ramach Funduszy Europejskich, z Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).
Zgłoszenia konkursowe zostały ocenione przez 20-osobową kapitułę, której przewodniczył Pan Mikołaj Różycki, Zastępca Prezesa PARP.

Pozostali Laureaci „Pracodawcy Jutra”

W kategorii Rozwój pracownika, w segmencie mikro i małe przedsiębiorstwa wybrano projekt zgłoszony przez Remi Vision.
W kategorii Rozwój pracownika, w segmencie średnie i duże przedsiębiorstwa wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. z Wrocławia.
W kategorii Ambasador Edukacji w segmencie mikro i małe przedsiębiorstwa zwyciężyła firma Perceptus Sp. z o.o.
W kategorii Ambasador Edukacji w segmencie średnie i duże przedsiębiorstwa wybrano projekt zgłoszony przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland- program „Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”.

Nagranie z uroczystości można obejrzeć po linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=npMlBJEKec8

Program Certyfikacyjny metodyki Growing Pains Strategy®

Stale rozwijamy sieć naszych doradców, poszukując osób z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach menedżerskich. Jeśli jesteś ekspertem w swojej branży, dołącz grona Doradców Inventity i zapisz się na Program Certyfikacji, który odbędzie się w terminie 29-30 września 2022 r.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Zostań Doradcą

Wejdź na stronę naszego sklepu i zamów książkę „Wyzwania Wzrostu. Jak zbudować trwale wygrywającą organizację”! Do książki dołączamy darmową konsultację biznesową, podczas której pomożemy wstępnie zidentyfikować obszary o najsilniejszym potencjale wzrostu Twojej firmy.

Źródło: PARP

Źródło: PARP

Źródło: PARP