Doradca strategiczny Michał Kot
Strategic Advisor

Michał Kot

Michał jest doświadczonym menedżerem, który łączy dobrą znajomość trendów i procesów społecznych ze szczególnym uwzględnieniem rozumienia potrzeb klientów oraz umiejętnością interpretacji danych liczbowych i wyciągania z nich wniosków.

Posiada 18 lat doświadczenia biznesowego w obszarach telekomunikacji, IT, sprzedaży i marketingu, a także badań rynku.

Przez 13 lat był związany z Polkomtel SA, gdzie między innymi:

  • Współtworzył metodologię analizy rentowności klientów, segmentów i kanałów sprzedaży na nowo powstającym rynku telefonii mobilnej w Polsce.
  • Odpowiadał za rozwój rynku MVNO, budując wiele nowych modeli biznesowych, co doprowadziło do zdobycia i utrzymania pozycji lidera rynku MVNO w Polsce.
  • Budował podstawy nowych linii biznesowych, opartych o wiedzę na temat klientów.

Jako członek Zarządu PGE Systemy SA, rozwijał CUW ICT w największej grupie energetycznej w Polsce, doprowadzając do jej „projektowania” oraz opomiarowania procesów usługowych dla całej grupy kapitałowej. Odpowiadał również między innymi za obszary cyberbezpieczeństwa, zapewnienia jakości procesów, rozwój systemów i aplikacji, cyfryzację. 

Przez ostatnie 2 lata zbudował Instytut POKOLENIA, najbardziej rozpoznawalny polski think tank demograficzno-społeczny, tworząc profesjonalny zespół i fundamenty sprawnie działającej organizacji.

Jest Certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY®