Strategic Advisor

Piotr Ganowicz

Menedżer i doradca z ponad 25-letnim doświadczeniem w bankowości korporacyjnej i ponad 15-letnią praktyką w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi. Specjalizuje się w budowaniu i konsolidacji efektywnych i zmotywowanych zespołów.

Zarządzał centrami korporacyjnymi Citi Handlowy w rejonie konińskim i kaliskim oraz banku Santander w Łodzi. Odpowiadał zarówno za rynek przedsiębiorstw MŚP, jak i dużych firm o przychodach do 1 mld PLN. Kreował i prowadził relacje w bardzo wielu różnorodnych branżach. Był odpowiedzialny za kompleksową współpracę z takim markami jak Jutrzenka, Kotlin, Big Star, Monnari, Tatuum, Helios, Gatta, Brubeck, Dermedic, Zbyszko. Wraz z zespołem wdrożył wiele innowacyjnych produktów bankowych, m. in subsydiowany IRS, sprzedaż obligacji komercyjnych do JST, wykup wierzytelności bez regresu w oparciu o gwarancję bankową, czy system EBICS.

W amerykańskiej firmie konsultingowej Company Assistance Ltd. uczestniczył w Programie Powszechnej Prywatyzacji m.in. Browarów Wielkopolski SA, Browaru Szczecin i Ponaru-Żywiec. Brał udział w projektach strategicznych: market research dla Polleny Katowice, analizie sieci dostawców dla Marks&Spencer oraz przygotowaniu „Encyclopedia of Polish Industry”.

Piotr posiada wysokie kompetencje menedżerskie podbudowane intensywnymi programami szkoleń Leadership w Citigroup oraz Santander. Zdobył rozległą wiedzę w zakresie analizy finansowej i oceny ryzyka kredytowego, otrzymując uprawnienia do aprobat kredytowych do 15 mln USD. Jest Certyfikowanym Doradcą GROWING PAINS STRATEGY®.