Managing Partner

Tadeusz Pietka

Tadeusz doświadczenie zawodowe i biznesowe zdobywał w dużych międzynarodowych korporacjach, wiodących globalnych firmach konsultingowych, funduszach inwestycyjnych VC/PE jak i również pracując z wiodącymi prywatnymi przedsiębiorcami i inwestorami w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w krajach Europy Środkowo Wschodniej, w szczególności w Polsce, Ukrainie, Białorusi, Rosji i Rumuni.

W przeszłości Tadeusz odgrywał kluczowe role w budowie, strategicznym zarządzaniu, wzroście czy restrukturyzacji wielu instytucji finansowych, w tym pięciu banków detalicznych i hipotecznych, holdingu finansowego oraz dwóch industrialnych konglomeratów w Europie Środkowo-Wschodniej.

W czasie trwania kariery zawodowej, Tadeusz piastował stanowiska w Zarządach oraz Radach Nadzorczych takich spółek jak GE Bank Mieszkaniowy, Getin Holding, Getin Leasing, Allianz Bank, Boryszew, Impexmetal, NFI Magna Polonia, DM W Investments w Polsce, STC Investments and The Bank Financial Initiative na Ukrainie oraz Deutsche Capital Management AG w Niemczech. Wcześniej, Tadeusz nabywał doświadczenie w Royal Bank of Canada, Bank of Montreal, McKinsey & Co. oraz Bain & Co. W 2008 roku Tadeusz stworzył firmę doradztwa strategicznego Colonade International z siedzibą w Warszawie oraz przedstawicielstwem w Singapurze.

Tadeusz ukończył z wyróżnieniem Wydział Ekonomii ze specjalizacją Finanse i Rachunkowość na Wilfrid Laurier University w Kanadzie. Posiada także tytuł MBA z London Business School oraz desygnację Certyfikowany Analityk Finansowy (CFA) nadaną przez CFA Institute (poprzednio AIMR) w Charlottesville, Virginia, USA. Tadeusz posiada także Dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa upoważniający go do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa.