Ład Państwa Technologicznego oparty na innowacji

Jak powstaje ład Państwa Technologicznego?

Komercjalizacja ma uzasadnienie, gdy wzmacnia gospodarkę.

Obronność, Energetyka, Infrastuktura Logistyczna Północ-Południe to obszary rynku globalnego, na których, z punktu widzenia interesu Polski, największy będzie potencjał dla komercjalizacji.

Jako pokolenie Liderów Nowoczesnej Przedsiębiorczości wyraźnie mówimy, że Rynek jest podstawowym tłem, na którym Państwo Technologiczne może w pełni zrealizować swój potencjał, stymulując badania oraz programy inwestycyjne.

 

Ułożenie i kolejność czynników w Piramidzie Państwa Technologicznego ma znaczenie. Wskazuje, że fundamentem Państwa Technologicznego są mocne uczelnie wyższe i ośrodki badawcze, realizujące badania podstawowe. To tam powstają oryginalne eksperymentalne prace badawcze, które są źródłem późniejszych badań stosowanych i przemysłowych.

Sugeruje również, że podstawowym budulcem Piramidy jest polityka państwa zachęcająca i finansująca prace badawcze. Bez silnego wsparcia rządu oraz interwencjonizmu ze środków publicznych wiele z przełomowych odkryć nie mogłoby mieć miejsca. Na tym etapie w Polsce, warunkiem koniecznym jest aktywne włączenie przemysłu we współpracę i tym samym „upraktycznienie” badań nadkładając priorytet na aplikowalność rezultatów.

Tak zbudowana baza stanowi zaczyn do powstawania przedsiębiorstw o technologicznym DNA, w które inwestorzy, zarówno instytucjonalni, jak również indywidualni Obywatele, chcemy inwestować, aby budować swoją majętność. Ten proces myślenia prowadzi dopiero do świadomego konsumenta, który dokonując decyzji zakupowych, bierze pod uwagę wartość inkrementalną produktu, ale również miejsce jego pochodzenia. Chcemy, aby Polacy kupując polskie produkty wysoko technologiczne, byli dumni, że wydają pieniądze, które zasilają polską gospodarkę – czyli trafiają również do polskich uczonych.

 

Wejdź na stronę naszego sklepu i zamów książkę „Wyzwania Wzrostu. Jak zbudować trwale wygrywającą organizację”! Do książki dołączamy darmową konsultację biznesową, podczas której pomożemy wstępnie zidentyfikować obszary o najsilniejszym potencjale wzrostu Twojej firmy.

Potrzebujesz porady lub konsultacji w sprawach biznesowych? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci skrupulatnie przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują spersonalizowane rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb.