Mentoring dla menedżerów

Szkolenia dla menedżerów

Opis szkolenia

Indywidualne programy mentoringowe dla menedżerów pozwalają na znaczące zwiększenie efektywności w zakresie zarządzania firmą. To właśnie dzięki nim można poznać wszystkie czynniki wpływające na sukces danego przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia jest również kwestia wdrażania profesjonalnych rozwiązań mających na celu polepszenie wyników finansowych. Prowadzone przez nas kursy menedżerskie umożliwiają zrozumienie metodyki skalowania firm GROWING PAINS® i koncepcję Piramidy Rozwoju Organizacyjnego®

Czym są tzw. bóle wzrostowe pojawiające się w przedsiębiorstwie?

Prowadzenie działalności wymaga skupienia się nie tylko na wydajnej dystrybucji produktów lub usług, ale też sprawnym zarządzaniu kadrą przez managerów i jej odpowiednim dobieraniem pod kątem potrzeb. Nierzadko jednak dochodzi do sytuacji, w której dana firma nie rozwija się i tym samym – mimo stabilnej pozycji na rynku – nie przynosi oczekiwanych, wyższych dochodów. W tym wypadku dobrze jest zwrócić uwagę na infrastrukturę organizacji. Musi być ona właściwie dopasowana do charakteru oraz wielkości przedsiębiorstwa. Nasze szkolenia menedżerskie pomagają w lepszym zrozumieniu działania tzw. GROWING PAINS®.

Mowa o bólach wzrostowych, które skutecznie utrudniają dalszy rozwój działalności. Mentoring biznesowy w tym zakresie obejmuje omówienie kwestii związanych z zasobami, systemami operacyjnymi i zarządczymi, a także kulturą firmy. Tym samym uczestnicy naszych kursów dla menedżerów potrafią przygotować organizację do niezbędnych zmian, które wynikają z podwojenia jej przychodów bądź możliwości produkcyjnych. Jest to też istotne w sytuacji, gdy satysfakcjonujące wyniki finansowe wiążą się z koniecznością zatrudniania nowych pracowników. Szkolenia dla managera pozwalają na wdrożenie rozwiązań umożliwiających uniknięcie kłopotów z rozwojem przedsiębiorstwa oraz jego restrukturyzacją.

Kto powinien korzystać z mentoringu biznesowego?

Opisywane przez nas kursy przeznaczone są przede wszystkim dla menedżerów. Jest to w wielu organizacjach kluczowe stanowisko. Działania podejmowane przez takiego specjalistę rzutują na dalsze funkcjonowanie firmy na rynku. Z tego względu osoby wykonujące taki zawód zapraszamy na nasze szkolenie. Mentoring jest w tym wypadku pomocny w lepszym zarządzaniu przedsiębiorstwem, ale stanowi też wsparcie w rozwoju umiejętności interpersonalnych. Kursy są również dobrym rozwiązaniem dla wynalazców czy naukowców.

Szkolenia dla managerów organizowane są też z myślą o właścicielach tzw. startupów technologicznych. W takiej sytuacji nieoceniony okazuje się mentor. Co to jednak właściwie oznacza? Wdrożenie nowego produktu czy usługi o nietypowej charakterystyce to trudne zadanie, dlatego na naszych kursach uczestnikom wskazywane są odpowiednie ścieżki działania oraz rozwoju. Mentoring biznesowy poprzez szkolenia menadżerskie prowadzimy w Warszawie. Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach, dzięki którym nie tylko można zadbać o zwiększenie efektywności firmy, ale też swojej wartości na rynku pracy.

Wśród tematów najczęściej poruszanych na szkoleniach dla menadżerów pojawia się: motywowanie i zaangażowanie pracowników, budowanie autorytetu, egzekwowanie obowiązków oraz skuteczne delegowanie zadań. Program szkolenia ma na celu rozwinąć umiejętności menedżerskie uczestnika, przedstawić praktyczne narzędzia w zarządzaniu zespołem.

Dla kogo jest mentoring?

  • menedżerowie
  • wynalazcy
  • naukowcy
  • startupy technologiczne
  • środowiska naukowe

Wejdź na stronę naszego sklepu i zamów książkę „Wyzwania Wzrostu. Jak zbudować trwale wygrywającą organizację”! Do książki dołączamy darmową konsultację biznesową, podczas której pomożemy wstępnie zidentyfikować obszary o najsilniejszym potencjale wzrostu Twojej firmy.

Potrzebujesz porady lub konsultacji w sprawach biznesowych? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci skrupulatnie przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują spersonalizowane rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb.