Szkolenie/ Planowanie strategiczne/ Efektywność zarządzania

Planowanie strategiczne

Opis szkolenia

Planowanie Strategiczne i Efektywność Zarządzania to szkolenie dla menedżerów, mające na celu rozwijanie umiejętności planowania strategicznego i efektywności zarządczej. Szkolenie realizowane jest na bazie metodyki skalowania biznesu GROWING PAINS®.

Dlaczego niektóre firmy odnoszą sukces a innym się nie udaje? Jakie są kluczowe czynniki sukcesu? Firmy o różnych formatach, zarówno te na wczesnym etapie, jak i duże firmy, poszukują metod na skalowalność. W zależności od etapu rozwoju firmy, potrzeba skalowalności może być wyrażona w różny sposób. Firmy na wczesnym etapie rozwoju poszukują skalowalnego modelu biznesowego, firmy o ułożonej pozycji rynkowej szukają skalowalności rozumianej jako długofalowy stabilny wzrost.

Podczas szkolenia pomożemy uczestnikom zrozumieć, jakie krytyczne czynniki wpływają na Długofalowy Sukces Organizacji i jak menedżerowie, wykorzystując metodykę GROWING PAINS® i koncepcję Piramidy Rozwoju Organizacyjnego® w firmie, mogą efektywnie wpływać na jej skalowanie i wyniki finansowe. Bardzo istotną kwestią jest przeprowadzenie procesu planowania strategicznego według trzech głównych etapów. W ten sposób działania zostaną nie tylko dopasowane do konkretnego przedsiębiorstwa i jego potrzeb, ale również wykonane w sposób prawidłowy. To nie tylko wspomniane planowanie strategiczne, ale również rzetelna i dokładna analiza oraz sprawna realizacja.

Nie bez znaczenia jest też dopasowanie metody do danej organizacji. Może się okazać, że jedna z wybranych strategii nie będzie w konkretnym przypadku skuteczna. Planowanie strategiczne to uwzględnienie kilku sytuacji, jakie mogą nastąpić po wdrożeniu nowych rozwiązań. Specjaliści pracujący w naszej firmie mają w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, które pozwala im na przekazywanie wiedzy w sposób zrozumiały. Uczestnicy kursów z zakresu planowania strategicznego mogą dzięki temu poznać najefektywniejsze metody działania w ramach rozwijania firm. Zainteresowanych wzięciem udziału w takich szkoleniach zapraszamy do kontaktu!

Główne tematy szkolenia

Czy wiedziałeś, że na każde 100 nowo powstałych firm przetrwa 20, a tylko 2 osiągną prawdziwy sukces i odpowiednio dużą skalę? W czym tkwi sukces najlepszych organizacji i jak do nich dołączyć – niezależnie od tego, czy budujesz nową firmę czy chcesz rozwijać już tę funkcjonującą na rynku? Odpowiedź jest prosta – w dobrym planie. Przygotuj go z nami według metodyki GROWING PAINS®, która zapewniła zwycięstwo wielu firmom na świecie.

Mapa Strategii Firmy oraz Strategiczny Plan Rozwoju to ramowe długofalowe plany, wokół których budujesz przyszłość swojej firmy.

Pozwalają one znaleźć odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • jak pokonywać Bariery Wzrostu i umiejętnie skalować firmę
  • jakie są aktualne potrzeby Twojej organizacji i jak na nie odpowiedzieć, by zwiększyć efektywność zarządzania,
  • jak rozwijać biznes w perspektywie 3-5 lat

Skorzystaj z programu warsztatowo-doradczego dla Twojej Firmy, poznaj narzędzie, dzięki któremu wiele światowych i polskich firm osiągnęło pozycję rynkowego lidera i stwórz taką przyszłość swojej firmie.

Co zyskujesz?

  • Poznasz metodykę skalowania przedsiębiorstw GROWING PAINS®, autorstwa amerykańskiego profesora E.Flamholza.
  • Dowiesz się, jak stymulować i wspierać rozwój przedsiębiorstwa poprzez pokonywanie Barier Wzrostu.
  • Nauczysz się diagnozować mocne strony i szanse firmy, aby zbudować Wygrywającą Organizację, zgodnie z koncepcją Piramidy Rozwoju Organizacyjnego®.
  • Wypracujesz plan działania dla Twojego biznesu, uczestnicząc w interaktywnym inspirującym warsztacie i wymianie doświadczeń między uczestnikami.

Dla kogo jest kurs?

  • Menedżerowie średniego i wyższego szczebla, chcący poznać zasady planowania strategicznego i budowania efektywnej struktury zarządczej;
  • Przedsiębiorcy, poszukujący sposobów na skalowanie firmy;
  • Założyciele firm, którzy od początku swej działalności zakładają wprowadzenie w firmie systemów zarządczych i wykorzystanie nowoczesnych narzędzi zarządzania, umożliwiających osiąganie przewagi na konkurencyjnym rynku.

Wejdź na stronę naszego sklepu i zamów książkę „Wyzwania Wzrostu. Jak zbudować trwale wygrywającą organizację”! Do książki dołączamy darmową konsultację biznesową, podczas której pomożemy wstępnie zidentyfikować obszary o najsilniejszym potencjale wzrostu Twojej firmy.

Potrzebujesz porady lub konsultacji w sprawach biznesowych? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci skrupulatnie przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują spersonalizowane rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb.