Szkolenie/Negocjacje – Naucz się jak zyskiwać więcej.

Szkolenia z negocjacji

Opis szkolenia

Jednym z najczęstszych skojarzeń menedżerów, którzy mają wziąć udział w negocjacjach, jest walka. W konsekwencji – myśląc o negocjacjach – zaczynają wkładać zbroje i wyposażać się w ciężką broń. Sądzą, że celem jest odebranie drugiej stronie zasobów, których nie chcą udostępniać. Większość negocjacji to jednak nie pola bitwy – chyba, że spodziewając się bitwy, sam ją stworzysz. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniej strategii do swojej pozycji i charakteru prowadzonych rozmów. Pomagają w tym prowadzone przez nas kursy negocjacji. To właśnie dzięki nim pertraktowanie staje się przede wszystkim bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Przekłada się to z kolei na zyski osiągane przez firmę. Szkolenie z negocjacji handlowych przeznaczone jest nie tylko dla menedżerów, ale również samych właścicieli przedsiębiorstw. Nierzadko to właśnie oni prowadzą ze swoimi przyszłymi lub obecnymi kontrahentami negocjacje. Szkolenie z tego zakresu wskazuje, jak należy zachować się w takich sytuacjach i jakie możliwości trzeba wziąć pod uwagę, by rozmowy nie zakończyły się fiaskiem.

Negocjacje dotyczą wywierania wpływów. Faktem jest, że w codziennym życiu rzadko mamy okazję sprawować pełną i skuteczną kontrolę nad przebiegiem negocjacji. Kiedy negocjujemy, nie możemy nakazać rozwiązania. Negocjowanie jest procesem współzależnym – nie możesz zmusić drugiej strony do wyrażenia zgody. Zamiast tego stwórz propozycje, które zaangażują partnera w Twoje rozwiązanie. Nie jest to zadanie łatwe. Wymaga nie tylko skupienia i zrozumienia kluczowych dla powodzenia rozmów kwestii, ale też umiejętności przekazania swoich postulatów w sposób zrozumiały i profesjonalny. Pomagają w tym szkolenia z negocjacji, jakie prowadzą nasi specjaliści. Takie kursy nie tylko przystosowują do trudnych sytuacji w trakcie prowadzonych pertraktacji, ale również zwiększenia elastyczności w tym zakresie. Ma to wpływ na odbiór firmy przez kontrahentów i często umożliwia podjęcie współpracy nawet przy niezbyt korzystnej pozycji wyjściowej. Szkolenie negocjacyjne umożliwia zrozumienie kwestii prowadzących do impasu.

Nie bez znaczenia pozostaje też dopasowanie strategii do charakterystyki rozmówcy i przedstawionych przez niego oczekiwań. Negocjacje prowadzone w sposób właściwy opierają się na zrozumieniu drugiej strony. Celem nadrzędnym nie powinno być w tym wypadku jedynie podpisanie danego kontraktu, a uzyskanie jak najkorzystniejszych dla siebie warunków transakcji. Przekłada się to nierzadko na niewielkie zwiększenie procentowego udziału, który jednak w praktyce może zapewnić kilkaset tysięcy lub nawet kilka milionów dodatkowego zysku. Warsztaty z negocjacji prowadzone przez naszych specjalistów to więc nie tylko rozszerzenie wiedzy na temat efektywności pertraktacji biznesowych, ale też wskazanie technik umożliwiających rozwój przedsiębiorstwa dzięki pozyskanym w toku rozmów dodatkowym środkom.

Celem warsztatu jest dostarczenie zestawu narzędzi i zrozumienie strategii i taktyk, które mogą poprawić jakość negocjacji i zdolność do zdobycia (więcej) tego, czego chcesz. Kurs łączy praktyczne negocjacje z empirycznie opracowanymi ramami, które mogą poprawić jakość negocjacji – niezależnie od tego, czy negocjujesz z kolegami, szefem, podwładnymi, przyjaciółmi, członkami rodziny, a nawet z nieznajomymi. Uczestnicząc w kursie rozwiniesz biegłość w negocjowaniu i będziesz wiedzieć, kiedy przygotować się do walki a kiedy zaangażować się we wspólne rozwiązywanie problemów. Szkolenie z negocjacji handlowych może więc mieć przełożenie również na codzienne sytuacje życiowe. Taki kurs przeznaczony jest zatem nie tylko dla menedżerów, ale też każdego, kto chce poszerzyć swoje zdolności oraz wiedzę z zakresu efektywnego rozmawiania z ludźmi.

Właściwie zrealizowane szkolenie czyni negocjacje znacznie łatwiejszymi. Kluczowa jest jednak także skuteczność. Po przeprowadzonych przez naszą firmę kursach uczestnicy są pewniejsi, a realizacja zadań zawodowych i nie tylko przychodzi im znacznie szybciej. Warto też pamiętać o kwestii utrzymania relacji biznesowych. Dobrze prowadzone negocjacje to nie tylko omawianie warunków nowej współpracy, ale nierzadko również wskazywanie partnerom nowych ścieżek rozwoju dla każdej ze stron. Dobre przygotowanie dzięki szkoleniom negocjacyjnym to zatem przede wszystkim znaczne zwiększenie szans na odniesienie sukcesu przez przedsiębiorcę, ale nie tylko.

W trakcie kursu wykorzystamy wykłady, jak i praktyczne ćwiczenia negocjacyjne, aby pomóc Ci zdobyć mistrzostwo w różnych sytuacjach negocjacyjnych opracować strategiczne ramy dla uzyskania (więcej) tego, czego chcesz w swoich negocjacjach.

Najważniejsze tematy szkolenia z negocjacji:

  • Dokonywanie wyboru przedmiotu do negocjacji
  • Infrastruktura negocjacji
  • Tworzenie wartości a zdobywanie wartości
  • Kroki do skutecznego przygotowania do negocjacji
  • Jak i kiedy odejść od stołu negocjacyjnego
  • Moc – jak uzyskać więcej, gdy ją masz oraz kiedy jej nie masz
  • Gdy przy stole siedzi więcej niż jedna osoba: zespoły i koalicje w negocjacjach

Wejdź na stronę naszego sklepu i zamów książkę „Wyzwania Wzrostu. Jak zbudować trwale wygrywającą organizację”! Do książki dołączamy darmową konsultację biznesową, podczas której pomożemy wstępnie zidentyfikować obszary o najsilniejszym potencjale wzrostu Twojej firmy.

Potrzebujesz porady lub konsultacji w sprawach biznesowych? Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci skrupulatnie przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują spersonalizowane rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb.