0
18.11.2022
Zasadność ESG – dlaczego warto zdecydować się na strategię.

Jak zaplanować swój rozwój odnosząc przy tym korzyści biznesowe?

15.11.2022
Rozliczenie podatkowe fundacji rodzinnych ulegnie zmianie

Rząd proponuje realną ochronę majątku i zwolnienia podatkowe.

24.10.2022
Potencjał firm rodzinnych

Klub Odpowiedzialnego Biznesu łączy blisko 25 firm rodzinnych. Z tego powodu październikową edycję dedykuje firmom rodzinnym, ich potencjałowi oraz wyzwaniom dotyczącym sukcesji. Oczywiście nie może nas tam zabraknąć!

21.10.2022
PARP Forum Przedsiębiorczości

PARP Forum Przedsiębiorczości – innowacje, kompetencje pracownicze, GOZ, startupy i rynki zagraniczne.
Chcesz dowiedzieć się więcej o nowych programach z Funduszy Europejskich 2021-2027? Bądź z nami 25 października!

07.10.2022
Ślad węglowy w organizacji

Dlaczego weryfikacja śladu węglowego jest konieczna? Czym jest ślad węglowy przedsiębiorstwa? Zapraszamy do lektury nowego artykułu w temacie ESG.

07.10.2022
Sok z Żuka

W ramach wspierania naszych Doradców i ich nietuzinkowych zainteresowań Inventity Foundation w roli Honorowego Sponsora w pełni sfinansowała autorską płytę Zbigniewa Żuka „Żeby tylko było słychać słowa…”

14.09.2022
CSR a ESG – podobieństwa i różnice obszarów biznesowych

Oba terminy odnoszą się do społecznej odpowiedzialności biznesu. Dowiedz się jakie działania obejmują oraz jaki jest ich wpływ na strategię Twojego biznesu.

21.07.2022
Jak millenialsi zmieniają świat?

Dowiedz się, jak długoterminowe trendy konsumenckie wpływają na funkcjonowanie biznesu.

15.07.2022
Jak budować strategię ESG dla małych firm

Czym jest ESG, czyli environmental, social and corporate governance. Jak działa i czy warto wdrożyć tę strategię w małej firmie?

10.07.2022
ESG to więcej niż tylko środowisko

To kluczowy czynnik rozwoju kultury organizacyjnej.

30.06.2022
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna / Gdański Park Naukowo-Technologiczny europejskim centrum transformacji cyfrowej!
29.06.2022
Inventity Foundation „Pracodawcą Jutra Roku 2021”
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
 • Strategia
  Czym jest metodyka Growing Pains?

  Zakłada rozpoznawanie i pokonywanie Barier Wzrostu przedsiębiorstw (Bóli Wzrostowych – Growing Pains), co pozwala na budowanie organizacji, która trwale odnosi sukcesy.

  Metodyka Growing Pains Strategy® rozwijana jest od ponad 40 lat i wspiera firmy na różnym etapie ich rozwoju. Jej autorem jest Prof. Eric Flamholtz, który wspierał wiele znanych globalnych marek w rozwoju ich struktur organizacyjnych, pracując m.in. dla IBM, Starbucks czy Neutrogena.

  Nasze badania empiryczne pokazują, że istnieje statystycznie duża zależność pomiędzy występowaniem zjawiska Growing Pains (“bólów wzrostowych”) a wynikami finansowymi firmy, wpływając na 80% marży brutto i 55% zysku operacyjnego. Jako jedyny podmiot w Polsce, mamy licencję wyłączną na stosowanie metodyki we współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

 • Strategia
  ESG – co to jest i na czym polega?

  U źródeł ESG leżą głębokie i nieodwracalne zmiany postaw społecznych. Coraz bardziej świadome pokolenia konsumentów chcą wiedzieć, jak ich decyzje zakupowe wpływają na otoczenie, w którym żyją.

  Inwestorzy i instytucje finansowe świadome tych zmian wprowadzają nowe kryteria oceny przedsiębiorstw – dodatkowo ten trend wzmacniając – a idące za nimi regulacje wymuszają w zasadzie na każdej firmie konieczność zainteresowanie się tym zagadnieniem.

 • Strategia
  Co to jest Mapa Strategii?

  Mapa Strategii jest kompletnym planem rozwoju przedsiębiorstwa zbudowanym na fundamentach firmy (misja, wizja, ambicje strategiczne) z ustalonymi priorytetami i precyzyjnym podziałem na role.

  Wykorzystywane w ramach GROWING PAINS STRATEGY® narzędzia pozwalają dokonywać transformacji organizacji od etapu początkującego przedsięwzięcia do profesjonalnie i systemowo zarządzanej firmy, którą charakteryzują:

  • rozwinięte systemy zarządzania
  • sprawne systemy operacyjne
  • poprawa i stabilizacja wyników finansowych
  • unikalna i trwała kultura organizacyjna
 • Zarządzanie
  Co to jest interim management?

  Interim management to rozwiązanie dla firm, które poszukują doświadczonych menedżerów lub doradców do przeprowadzenia określonych działań w firmie w ustalonym czasie. Rozwiązanie te często wspiera firmę w okresach transformacji, wdrażania strategii lub reorganizacjach.

  Interim management to usługa czasowego zarządzania, które ma na celu realizację przyjętego w firmie planu. Może to być zwiększenie przychodów oraz zysków biznesu, nadzór nad wdrożeniem wybranych zmian funkcyjnych lub całej strategii.

  Na rynku nie ma wielu dostępnych doświadczonych praktyków, a ich rekrutacja jest czasochłonna. Dlatego często prościej i lepiej jest zatrudnić interim managera, skracając czas pozyskania kluczowej dla firmy osoby z kilku miesięcy do kilku dni.

 • Zarządzanie
  Jak najskuteczniej przeprowadzić transformację w firmie?

  Każda transformacja odbywa się w dwóch etapach – definicji zakresu działań i wdrożenia. Profesjonalna definicja koniecznych zmian i skutecznie wdrożenie dają szansę na faktyczne podniesienie wartości firmy na rynku, obniżenie kosztów, poprawę efektywności procesów czy podniesienie kompetencji pracowników.

  Definicja zakresu zmian może odbywać się poprzez dogłębne audyty funkcjonalne lub mogą być następstwem całościowej rewizji strategii funkcjonowania firmy. Precyzyjne określenie zakresuczasu trwaniabudżetu i kluczowych zasobów daje szansę efektywnie realizować wdrożenie.

  Firmy bardzo często decydują się na zatrudnienie zewnętrznych specjalistów do realizacji określonych zadań bez długoterminowego zobowiązania.  Kompetencje który są potrzebne przy wdrożeniach, często nie są potrzebne w firmie długofalowo i efektywniejszym finansowo rozwiązaniem jest czasowy wynajem grupy ekspertów.